Kes köögis toimetavad?

Selles toidublogis kokkavad kaks õde- Jaanika ja Signe, keda lisaks paljule muule ühendab ka kirg hea toidu vastu.Pildid ja kirjutised tulevad niisiis kahest köögist :)
Selle eest, et meie nii usinasti kokkame, tuleb esmajoones tänu avaldada meie kallile vanaemale, kes juba meie lasteaiapäevil juhatas meid tainateo ja küpsetamise võlumaailma. Vanaemal oli vahva heleroheline elektriahi, kuhu mahtus sisse kaks ahjuplaaditäit saiakesi ja mis vaatamata pöördõhu ja muude uhkete programmide puudumisele küpsetas maailma parimaid saiu ja pirukaid. Lapsepõlvest oleme kaasa saanud ka teadmise, et söök on nauding mitte ainult kõhule, vaid ka kõigile teistele meeltele.
Loodame, et Sina, kes Sa siia lehele satud leiad siit endale midagi meelepärast ja järeletegemist väärivat ning tuled siia ikka tagasi!

Meiega saab ühendust:
jaanikaanton@hotmail.com
signe.anton@gmail.com

Siin on meist üks väike tutvustav videolõik:


Igasugune toit, ka väga lihtne ja tavaline on tõepoolest üks lõimumise vahend, toit toob inimesi kokku ja ühendab neid- kõik saab alguse pere ühisest söömingust ühe laua taga, vahvast õhtust koos sõpradega kokates või lihtsalt toitu  nautides. Toidu lõhnad ja maitsed kannavad endas mineviku mälestusi. Eks meil kõigil on meeles maitseid lapsepõlvest, pulmatordist või muudest elu olulistest hetkedest. Hiljem kogetuna äratavad need maitsed ja lõhnad üles mineviku maitsvad ja kaunid või vahel ka veidi kurvemad hetked. Toidu tegemise ja toidu austamise õpetamine oma lastele kannab edasi toidukultuuri ja läbi selle ka kultuuri laiemas mõttes. Nii et toidul on elus ikka väga oluline roll täita ja seda ei maksa alahinnata.
2012. aasta juulikuus ilmus Õhtulehes kamateemaline artikkel, kus retseptid meie sulest, artiklit saab lugeda siit.
Artikkel Lõuna Ekspressis

Meie 15 kuulsuseminutit ajakirjas "Oma Maitse"